Responsive Image

تالارها


1.تالار اسناد:

یکی دیگر از اهداف تأسیس مرکز مطالعات تاریخی دانشگاه، بصری سازی اسناد هویتی دانشگاه و دانشکده­های اقماری آن می­باشد که برای این منظور اسناد جمع آوری شده در بایگانی­های راکد و چهارپایگاه اصلی طبقه بندی شدند. پس از مطالعه و بررسی باتوجه به فضای فعلی مرکزمطالعات تاریخی تعدادی از این اسناد منتخب، چاپ و برای بازدید عموم آماده گردیده اند. اسناد این تالار شامل بخش­های زیر می­باشد:
  1. رؤسای ادواری دانشگاه
  2. اسناد دانشکده علوم کرمانشاهان
  3. اسناد دانشکده تربیت دبیر سنندج
  4. اسناد دانشکده دامپروری ایلام
  5. اسناد دانشکده پزشکی کرمانشاه
 

2. تالار افتخارات

دانشگاه رازی از بدو تأسیس تاکنون مهد پرورش اساتید و بزرگان در عرصه علم و دانش در سطوح بین المللی و ملی و حتی منطقه­ای بوده است که زندگینامه و شرح فعالیت­ها و اقدامات آنها می تواند الگو و چراغ راهی برای آیندگان باشد. مرکز مطالعات تاریخی دانشگاه در راستای رسالت خود در حفظ و معرفی هویت دانشگاه به عنوان بزرگترین نهاد علمی غرب کشور و همچنین پیرو نامه مورخه 31/02/1401 به شماره  49015/11 وزارت عطف مبنی و صورتجلسه 01/06/1401 به شماره 24839 بر تأسیس تالار افتخارات دانشگاه، اقدام به راه اندازی این بخش نمود که در مورخه 09/02/1402 با حضور وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوری و جمعی از مسئولان کشور و استانی افتتاح گردید.
این تالار در چند بخش  به شرح زیر و به صورت فیزیکی و مجازی تأسیس و در حال تکمیل می باشد:
  1. بخش دانشمندان و نخبگان پراستناد و 1% برتر جهان دانشگاه رازی
  2. بخش دانشمندان و نخبگان پراستناد و 2% برتر جهان دانشگاه رازی
  3. بخش پژوهشگران و برگزیدگان برتر جشنواره های بین المللی
  4. بخش برگزیدگان ملی
  5. بخش برگزیدگان منطقه ­ای، استانی، دانشگاهی

در بخش­های مذکور شرح حال افراد پس  از مطالعه پرونده­های کارگزینی و مصاحبه با آن ها به صورت مختصر نگارش یافته و سپس گزیده­ای از احکام اجرایی و افتخارات علمی، تندیس ها و تقدیرنامه ­ها به صورت  تابلو و ویترین به نمایش درآمده است.
هدف از ایجاد این تالار که بازدید از آن برای عموم افراد و با هماهنگی قبلی امکان پذیر می­باشد، بصری سازی دستاورهای علمی نام آوران دانشگاه، ایجاد انگیزه برای جوانان پاسداشت خدمات بزرگان این دانشگاه است.