همایش ها

 • همایش های برگزار شده توسط و با همکاری مرکز

   

  همایش ملی آموزش عالی در غرب کشور ( به مناسبت پنجاهمین سالگرد تأسیس دانشگاه رازی)

   

  یکی دیگر از فعالیت‌های پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی غرب کشور برگزاری همایش ملی یک‌روزه آموزش عالی در غرب کشور به مناسبت پنجاهمین سال تأسیس دانشگاه رازی بود مهم‌ترین اهداف برگزاری این همایش اطلاع‌رسانی و عمومی‌سازی دستاوردهای علمی دانشگاه‌های غرب کشور به‌ویژه دانشگاه رازی در ۵۰ سال گذشته برای جامعه و تبیین تأثیر تأسیس دانشگاه رازی بر زندگی مردم بود و همچنین نقادی و بازنگری راهبردها و سیاست‌های گذشته دانشگاه و ترسیم وضعیت آینده دانشگاه رازی کرمانشاه بود.
  این همایش در نهم اردیبهشت‌ماه 1402 با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در دو نوبت صبح و بعدازظهر برگزار شد. در این همایش علاوه بر وزیر علوم، سرپرست وزارت آموزش و پرورش، نماینده ولی‌فقیه و امام‌جمعه کرمانشاه، آقای مصری نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی، استاندار کرمانشاه، رئیس دانشگاه رازی، رئیس پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی غرب کشور و پروفسور مجتبی شمسی‌پور از سخنرانان ویژه همایش بودند.. در این همایش بیش از 400 نفر از اعضای دانشگاه‌های غرب کشور حضور داشتند.
  در این همایش 6 تن از روسای سابق دانشگاه حضور داشتند و از آنان تقدیر و تشکر به عمل آمد.
  همچنین از پژوهشگران برتر و استادان نمونه دانشگاه رازی در سطح ملی و بین‌المللی  تقدیر گردید.
  محورهای همایش شامل:
  مبانی نظری و فکری نهاد علم و آموزش عالی
  • تاریخ تحولات و سیاست‌گذاری‌های آموزشی و پژوهشی در دانشگاه رازی
  • تاریخ توسعه و تحول آموزش عالی در غرب کشور
  • دانشگاه‌ها، جامعه و مسئولیت اجتماعی و فرهنگی دانشگاه رازی
  • تعاملات جهانی و امور بین‌المللی دانشگاه رازی
  • منابع مالی توسعه عمرانی و فضاهای کالبدی دانشگاه رازی
  • تجربیات زیسته‌ی جامعه‌ی دانشگاهی
  در این همایش 71 مقاله علمی پذیرفته شد و دبیر علمی همایش دکتر روح‌الله بهرامی دانشیار گروه تاریخ دانشگاه و رئیس پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی غرب کشور و دبیر اجرایی دکتر سجاد داد فر دانشیار گروه تاریخ دانشگاه رازی بودند.
   در این همایش مرکز مطالعات تاریخی آموزش عالی دانشگاه غرب کشور؛ با دو گروه مطالعات کرمانشاه‌شناسی و گروه تاریخ مطالعات آموزش عالی غرب کشور، تالار افتخارات دانشگاه رازی که مجموعه‌ای از دستاوردها، آثار و مقالات برجسته علمی دانشگاه رازی در طول این سال‌ها است، موزه اسناد و آرشیو، موزه تربیت‌بدنی دانشگاه با حضور وزیر علوم افتتاح گردید.
   
  حضور جناب آقای دکتر محمد علی زلفی گل وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوری، سرپرست وزارت آموزش و پرورش، برخی از نمایندگان مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی، استاندار کرمانشاه و جمعی از مسئولان در دانشگاه رازی برای برگزاری همایش شد.